A4Tech KD-800L

Lokalizace
česká
Počet multimediálních kláves

• , zakoupeno v Smarty.cz

Prověřená klávesnice s nízkým zdvihem, písmenka jsou vidět prakticky za každého osvětlení (denní světlo, umělé světlo), nelesknou se. V případě potřeby se zapne modré podsvícení, které mi přijde intenzitou tak akorát. Nová generace (rok výroby 2020+) má nejen 11 samostatných multifunkčních kláves, ale nově i FN klávesu, díky které se multimediálními stala i tlačítka F1 - F12.

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Dobré podsvícení

2x reklamace, po 7 dnech přestala fungovat. Po druhé jedna klávesa psala jen po lehkém dotyku a navíc byla klávesnice zkroucená, takže se viklala. Po třetí už jsem do ní nešel.

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Příjemná na stisk

Podsvícení
Lokalizace
česká
Počet multimediálních kláves

Společnost A4tech uvedla na trh multimediální klávesnici s nízkým profilem kláves a stylovým modrým podsvícením kláves.

Klávesnice A4tech KD-800L disponuje stylovým designem s klasickým rozmístěním kláves. Klávesy disponují nízkým profilem, který najdete například na noteboocích. Nízký profil kláves ocení převážně majitelé notebooků, kterým se nechce zvykat na vysoký profil normálních kláves.

Klávesnice disponuje hned 11 multimediálními klávesami, které usnadní spouštění a ovládání multimediálních souborů a aplikací. Mezi nimi najdete například tlačítka pro ovládání hlasitosti, stop, pause, play, spuštění přehrávače nebo tlačítka pro posun v prohlížeči na předchozí nebo další stránku.

Klávesnice s k počítači připojuje přes klasické USB rozhraní, které dnes najdete ve všech počítačových stanicích ve velkém množství. Modré podsvícení kláves umožňuje pohodlně pracovat na klávesnici i při nízkém osvětlení.

• Podsvietenie
    • Fajn vzhľad
    • Ergonómia a tvar kláves
    • Kvalita kláves
    • Podsvietenie svieti popod klávesy všade dookola
    • Príliš silné podsvietenie

Ak používate pri písaní viac ako jeden prst na jednu ruku, vyhnite sa tejto klávesnici veľkých oblúkom. Na tom sa nedá absolútne písať. Ergonómia kláves je horšia ako na písacom stroji. Klávesi je nutné stláčať presne uprostred inak sa klávesa skrúti a buď sa nestlačí alebo spolu s ňou stlačíte aj iné klávesy.

Po 10 sekundách skúšky písanie 10-prstovou metódou som bežal vymeniť za konkurenciu.

• , zakoupeno v Smarty.cz

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Dobré podsvícení

• podsvícení
    • multimediální klávesy
    • Modrá barva podsvícení, která dráždí oči
    • Klávesy váznou a vyžadují stisk do přesného středu a ani to někdy nepomůže

Nikdy jsem si nebyl jist, zda jsem klávesu skutečně domáčkl. Tolik chyb v textu jsem nikdy u jiné klávesnice neměl.

S klávesnicí jsem se poctivě snažil sžít a zkoušel ji rozchodit. Je nepoužitelná. Jde o konstrukční zmetek.

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Příjemná na stisk
    • Podsvícení je krásně vidět
    • Designově pěkná
    • Trošku hlučnější stisk
  • , zakoupeno v OKAY.cz

• spokojná

• Solidní vzhled
    • Klávesy váznou a vyžadují stisk do přesného středu. Nikdy jsem si nebyl jist, zda jsem klávesu skutečně domáčkl. Neustále mi chyběla písmenka a text jsem musel opravovat. Zvláště práce s širšími klávesami byla tristní (např. levý CTRL). Lepší to nebylo ani s kurzorovými klávesami.

S klávesnicí jsem se poctivě snažil sžít a zkoušel ji rozchodit. Před uplynutím 14 denní lhůty jsem ji vrátil. Je nepoužitelná. Jde o konstrukční zmetek.

• , zakoupeno v CZC.cz

• podsvícení kláves
  • , zakoupeno v OKAY.cz

• perfektní, přehledné a viditelné znaky na klávesnici
    • trošku tvrdší písmena klávesnice

nejlepší klávesnice co jsem kdy měl , na tvrdší klávesy si postupně zvykám

• trefovat musíte přímo střed tlačítek
    • mezerník pro jistotu vynechává
    • vhodná pro ty kdo na ni nebude psát

Když na klávesnici nefungují klávesy, nepomůže ani krásné podsvícení. Myslel jsem, že si zvyknu, ale to mačkání kláves je pure hell.. Většina z nich musí být namáčklá čistě středem, jinak zadrhávají..mezerník dokonce vynechává pokud netrefujete přímo střed (proč má teda 11 cm??). Nikdy jsem neměl tolik chyb v textu..nikdy jsem neměl horší klávesnici..nikdy jsem nebyl tak na*raný po napsání každého emailu..

Koupil jsem ji na doporučení známého, který byl spokojen s předchozím modelem. Když jsem mu děkoval za bezva tip, po odzkoušení souhlasil, že se mě ji pomůže zbavit obzvlášť krutým způsobem..