Cherry Strait JK-0340CS

Délka kabelu
180 cm
Tiché klávesnice

• , zakoupeno v MALL.CZ

• klávesy s nízkým zdvihem (o něco málo vyšší než Apple Wired keyboard)
    • příjemný pocit ze psaní
    • vysoká citlivost kláves
    • klávesy jsou gravírované (písmena se nesmažou)
  • , zakoupeno v CZC.cz

• Malý levý shift s extra tlačítkem (pro lomitko a znak pipe) mi vyhovuje
    • Pěkný vzhled
    • Nízký zvdih kláves
    • Dobře se na ní píše
    • Nerušící indikační diody
    • Několik multimediálních tlačítek navíc
    • Hlučnější než jsem očekával
    • Podivně uspořádané tlačítka home, end, delete atd.
    • Nenastavitelná výška/nákolon klávesnice
    • Absence podsvícení kláves

Celkově vzato kvalitní klávesnice, na které se dobře píše a která i dobře vypadá. Dejte si pozor na malý levý shift, absenci možnosti nastavit výšku/náklon klávesnice, nebo podivně uspořádaný blok tlačítek home, end, delete atd. Není podsvícená.

Typ rozhraní
Délka kabelu
180 cm
Tiché klávesnice

Prémiová klávesnice Cherry STRAIT pro prémiovou práci

Stylová drátová klávesnice Cherry STRAIT, kterou si oblíbíte na první pohled. Elegantní vzezření oceníte při náročné práci na PC, její extrémně tichý chod vás nebude rušit při psaní textů, e-mailů ani jakékoli jiné práci, a tak se můžete plně soustředit na vaše nasazení a efektivitu. Díky USB konektivitě stačí klávesnici jednoduše zapojit a okamžitě začít pracovat.

Samozřejmostí je rovněž vysoká odolnost, která zvládne vysoké zatížení, zajistí dlouhou životnost a spolehlivost při každodenní činnosti. Nechybí ani speciální klávesy pro jednoduché ovládání multimédií. Díky tomu je klávesnice vhodná nejenom do firemní sféry, ale také do domácnosti.

CHERRY STRAIT

Klávesnice STRAIT byla navržena k dokonalosti. Čistá elegance této extrémně tiché, černé prémiové klávesnice od společnosti CHERRY vás ohromí.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

• Připojení: USB
  • Rozložení kláves: CZ + SK
  • Multimediální klávesy: ano
  • Barva: černá
  • Rozměry: 441 x 161 x 14,5 mm
  • Hmotnost: 724 g

• Klávesnice má příjemně nízké klávesy
    • Hezký design
    • Tlačítka pro zesilování a zeslabování
    • Krásně se na ní píše
    • Klávesnice je opravdu tichá
    • klávesnice mi přišla s trochu uvolněnou klávesou "enter" ale nic hroného
    • možnost podsvícení bych ocenil
    • trochu podivné uspořádání kláves nad šipkami (home, end, delete, insert, page up a page donw)
    • kratší levý shift kvůli klávese " \ "

Na této klávesnici píšu tuto recenzi.....je pravda že není určená pro hry. Na druhou stranu se mi na ní hraje i píše opravdu dobře. Na klávesnnici i uspořádání si člověk zvykne opravdu rychle a ani se nebojím že by mi odešla nějak brzo. Tuto klávesnici jsem si pořídil díky blízkému který používá Cherry stream.

• , zakoupeno v MALL.CZ

• klávesy s nízkým zdvihem (o něco málo vyšší než Apple Wired keyboard)
    • příjemný pocit ze psaní
    • vysoká citlivost kláves
    • klávesy jsou gravírované (písmena se nesmažou)

• Hezký čistý design
    • lehká a nízká
    • dobře se na ní píše, větší citlivost - přesná
    • samostatná tlačítka pro ovládání hlasitosti (bez nutnosti zapínání přes klávesu fn)
    • klávesy jsou přelepené (nebo nalepené) a tím brání v sedření písmen
    • obecný pocit křehkosti (čistě subjektivní pocit, ale vadí mi to)
    • kvůli nepravidelnému designu zespoda na klávesnicí zní některé klávesy trochu jinak, podle toho, kde se nachází - znovu nic hrozného, jen mi to přijde zbytečné a hloupé, kvůli "divokému" designu, který tak není moc promyšlený :/

Klávesnici jsem vrátil. Není úplně vhodná na hry, je moc citlivá - ale to zase přidává na přesnosti psaní. Jinak vypadá, že je z kvalitního pevného plast a líbí se mi lehce přelepené klávesy, které brání v sedření písmen nebo znaků, ale zároveň to na dotyku není znát. Klávesnice se teď dá sehnat okolo 4 stovek, místo původních 8, takže je to i dobrá koupě, PS: Pokud byste s ní přece jen chtěli hrát i hry, tak to není žádný problém. Ten rozdíl v citlivosti není tak velký. Pokud nejste žádný zapálený pařič, tak vám to nejspíš ani nebude vadit.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Malý levý shift s extra tlačítkem (pro lomitko a znak pipe) mi vyhovuje
    • Pěkný vzhled
    • Nízký zvdih kláves
    • Dobře se na ní píše
    • Nerušící indikační diody
    • Několik multimediálních tlačítek navíc
    • Hlučnější než jsem očekával
    • Podivně uspořádané tlačítka home, end, delete atd.
    • Nenastavitelná výška/nákolon klávesnice
    • Absence podsvícení kláves

• Kvalitní zpracování
    • Rozměry kláves
    • Nůžkový mechanizmus kláves
    • Multimediální klávesy
    • Chybí podsvícení

Docela kvalitní klávesnice z vyhovujícím rozměrem kláves. Základní multimediální klávesy úplně vystačí. Při práci v noci mi tady chybí podsvícení kláves.

• tichá klávesnice
    • nízká
    • krátký chod kláves
    • multimediální klávesy, které lze přeprogramovat pomocí utility
    • není podsvícená
    • netradiční umístění kláves Delete, End
    • nemá nastavitelnou výšku (nicméně ta fixní je zcela vyhovující)

Membránová klávesnice s nůžkovým mechanismem a krátkým chodem kláves. Chtěl jsem náhradu za legendární klávesnici Logitech Ultra X Premium a tato klávesnice mi ji splnila nad očekávání. Oproti Logitechu nemá mezery mezy klávesami takže se tolik nezanáší. Jediné mínus vidím v marketingu kde někteří prodejci u této černé klávesnice uvádí podsvícení kláves, které je pouze pasivní (plocha pod klávesami je natřena zářivou modrou barvou).