Cooler Master MasterKeys Lite L SGK-3040-KKMF1-US

USB
Délka kabelu
180 cm

Cooler Master MasterKeys Lite L, RGB LED, US

Získejte to nejlepší od Cooler Master. Klávesnice MasterKeys Lite L je skvělá volba pro hraní her na vašem PC. Klávesnice nabídne šest zón s RGB podsvícením, mem-chanické spínače s UV klávesami, voděvzdorné provedení nebo on-the-fly ovládání. Klávesnice je US provedení. 6 zón s RGB podsvícením

Klávesnice nabízí 6 zón s RGB podsvícením s možností světelných efektů, včetně vlnění a různých akčních efektů pro lepší přehled při hraní.

On-the-fly ovládání

Klávesnice i myš nabídne efektní on-the-fly ovládání. Pomocí klávesových zkratek můžete měnit rychlost opakování i druh podsvícení. V případě myši jsou k dispozici zkratky měnící barvu i rychlost efektů.

Klávesnice s Mem-chanickými spínači

UV klávesy této herní klávesnice jsou odnímatelné a mají vyšší životnost než klasické mechanické spínače. Můžete tak hrát hodiny, dny, měsíce… K tomu jsou kompatibilní s Cherry MX klávesovými kloboučky. Průhledný píst podporuje výraznější barevné podsvícení, zatímco odolnost, dostatečnou hmatovou zpětnou vazbu a nízkou úroveň hluku poskytuje kopulovitý základ klávesy.

• Podsvícení s hodně módy.
    • Solidní konstrukce.
    • Funkce FN.
    • Podsvícení je trošku horší pod lampou.
    • Hlučná ale co jsem měl čekat, je to má chyba.

• Kvalitní struktura
    • Kvalitní protiskluzové nožičky které se jen tak nevylámou
    • Pěkný design bez zbytečností

Za tuto cenu asi ta nejlepší klávesnice kterou si můžete koupit

• množství režimů podsvícení
    • solidní zpracování
    • Je velmi hlučná
    • chybí české znaky

Chtěl jsem herní klávesnici s podsvícením k večernímu hraní, s možností nastavení vlastních barev pro jednotlivé zóny. Tato mi celkem vyhovuje s jednou velkou výhradou a to, že je opravdu velmi hlučná, zdaleka nejhlučnější jakou jsem kdy měl, při psaní ruším své spící děti ve vedlejším pokoji. Řeším to tak, že večer píšu text na kl. notebooku a používám ji jen na hraní WASD při krátkém stisku tak nevadí

• Výborný pocit ze psaní, hodně příjemná hmatová odezva
    • Velice kvalitní, trvanlivé double-shot klávesy (jako jedna z mála na CZ trhu má tyto klávesy)
    • Nepotřebuje SW
    • Hodně jedoduchý přístup k multimediálním klávesám
    • Klávesy se rychle zašpiní

I pokud máte klasickou membránovou klávesnici, tak rozdíl mezi ní a touto klávesnicí je velice poznat hned na první dotek. Je o dost lépe stavěná,

Krabice:
    Krabice má klasický CM design, v ní je klávesnice a manuál (obsahuje různé zkratky přes Fn klávesu). Nic jiného.

Kvalita provedení, vzhled:
    Překvapivá. Čekal jsem lehkou s levným plastem, něco na úrovni všech těch levných herních klávesnic. Ale dost mě překvapila. „Skříň“ klávesnice obzvlášť tím, protože je hodně pevná. Taky je vyrobena z matného, hladkého plastu. Spodní plát, na kterém jsou namontovány slidery spínačů, jsou z bílého průsvitného plastu. Jsou tam vidět šroubky a stabilizátor mezerníku, což trochu ničí ten dojem, že se klávesy vznáší. Na "membránovku" taky má slušnou váhu – asi 900g.

RGB:
    Programovatelné žárovičky dělají své. Je tam dost možností, jak si žárovky upravit, od nesmyslných animací až po nastavení barev pro jednotlivé zóny. Celkově klávesnice vypadá minimalisticky a ne-agresivně. Světýlka lock kláves svítí bíle a nedají se upravit. Všechny svítí bíle, jen WinLock světlo svítí modře, popř. červeně, pokud je uzamklá celá klávesnice.

Spínače:
    Hlavní věc, proč jsem klávesnici kupoval. Spínače v téhle klávesnici jsou „mem-chanical“, neboli rubberdome klávesnice, která používá nějaké triky, aby byla pocitově lepší než ty strašné HPčka, co zmiňovaná firma dodává s každým počítačem, monitorem, tiskárnou a jinou klávesnicí. Ono označení „memchanické“ bych označil za marketingový blábol, přesněji by se to mělo jmenovat „CoolerMaster dome with slider“.
    U téhle klávesnice je daný trik celkem jednoduchý, dle nákresu spínače je použit právě onen slider a kvalitnější, lépe tvarované „gumové kopule“. Ale funguje to, v porovnání s klasickou gumovkou je výsledný pocit při psaní daleko lepší, dost možná lepší než MX Brown. (MX Brown klávesnici ale nemám, tudíž nemám šanci ji fakticky srovnat. Ale vzhledem k tomu, že mám odzkoušené Romer-G, které jsou právě podobné MX Brown..).
    Hmatová odezva tu je velice výrazná (na rozdíl od MX Brown, což je údajně MX Red s pískem ve slideru; Romer-G má odezvu podobnou, ale tak slaboučkou, že jsem si myslel, že píšu na Redkách) a zároveň plynulá rozhodně něco jiného než klasická rubber-dome, a hluboký stisk (4mm celkem; bod stisku odhaduju na 3,5mm) tomu jen napomáhá.

Stabilita kláves je taky překvapující. Stabilizátory jsou jen na nejdelších klávesách – tedy obou Shiftech, mezerníku a Enteru. 2u klávesy nemají žádný stabilizátor a překvapivě se nevikají o nic víc než normální spínače.

Samozřejmostí u této klávesnice (jelikož to propaguje CM velice rád) je kompatibilita s klávesami pro MX spínače. A jelikož PBT double-shot klávesy můžete mít z Ebaye za pár dolarů, vítané to určitě je. Kompatibilita je 100%, i mezerník využívá Costar stabilizátory často používané na Cherry MX klávesnicích. Stačí na klávesu přendat tu plastovou sponu, co drží drát, a voilá.

Klávesy:
    V recenzích jsem si všimnul, že se jedná o jiné klávesy než ty, co jsou na MasterKeys klávesnicích. A vskutku ano. Jsou dokonce kvalitnější. Jedná o doubleshot klávesy. (popisek klávesy a její zbytek jsou dva rozdílné kusy plastu). Když se totiž pozorně podíváte na zbytek klávesnice, zjistíte, že se skládá z černého a průsvitného kusu plastu.
    Taky tu je problém spojený se všemi CoolerMaster klávesnicemi – klávesy se rychle zašpiní. Pokud tedy nechcete klávesy čistit každý týden, doporučuji nejíst, raději ani nepít a hlavně si mýt ruce před každým použitím klávesnice.

Hluk:
    Tichá je, dokud nezvednete klávesu. Pak slider vydá takový plastový tik, který je dost slyšet. Je ale stále tišší než mechanické klávesnice.

Stabilizátory:
    Jak jsem se nahoře zmínil, jsou to Costar stabilizátory. Fungujou, ale jsou ještě hlasitější než samotné klávesy. Pak, hlavně mezerník tohle rád dělá, se lehce viklá. Oboje ale jde spravit mazivem.

Jiné poznatky:
    - Umístění multimediálních kláves je snad to nejlepší, co jsem kdy viděl. Místo Fn+F1-12 jsou multimediální klávesy na navigačním bloku (PgUp na zvýšení hlasitosti, PgDn na snížení hlasitosti..). Bohužel ale CM zapomněl na mute tlačítko.
    - Kabel je gumový. Gumové kabely ale mám raději než pletené, takže to je vlastně plus.
    - Podsvícení není moc vidět na horních částech kláves, pokud se na klávesnici díváte z úhlu. Pokud tedy nepíšete naslepo a podsvícení klávesnici používáte na lepší orientaci při psaní, asi by bylo lepší se podívat po jiné klávesnici.
    - Při vypnutí podsvícení popisky skoro zmizí. Dle mého pak moc hezky, skoro jako kdybych na ní měl prázdné klávesy nebo šedé popisky na černých klávesách.
    - Podsvícení není plně RGB – nenastavujete podsvícení diod, ale intenzitu diod jednotlivé barvy. Na druhou stranu, věrohodnost barev je výborná.
    - Je to asi nejjednoduší klávesnice na rozebrání - pouze vyndáte klávesy okolo šroubků, odšroubujete vrchní část "skříňky", překlopíte klávesnici a odsunete spodní část "skříňky".
    - Umístění mutimediálních kláves je snad nejlepší, co jsem kdy viděl. Vše je okolo navigačních kláves, takže jdou ovládat jednou rukou, narozdíl od některých mechanik, které mají toto ovládání na F klávesách.

• výdrž kláves
    • mem- chanika (hybrid)
    • podsvícení

Tento produkt jsem si vybral kvůli ceně.
    Dlouho jsem chtěl takovou RGB klávesnici, ale vadila mi cena takových klávesnic.
    Pak jsem našel tuto a jsem velice spokojen.
    Produkt se mi používá velmi dobře a nevidím na něm žádné vady.
    Produkt bych doporučil všem co vždy chtěli takovou RGB klávesnici a nemají moc peněz, celkově je tato klávesnice velmi dobrá.
    Také mě překvapila kvalita této klávesnice kvůli její ceně.
    Velice dobrý design, kvalita, cena.
    Je to značka, takže se jí můžete chlubit :)

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Příjemný stisk kláves