Genesis LITH 400 NKG-1420

Počet multimediálních kláves

• , zakoupeno v Electro World

• Tiché tlačítka
    • Vzhled
    • RGB podsvícení (software)
    • USB Hub
    • Malá mezera pro telefon (Xiaomi Redmi Note 8)

Klávesnice splňuje moje požadavky, které jsem na ní měl a to především, aby byla tichá s nízkými klávesami.
    Je zde dosti možností podsvícení, což potěší.
    Počítač používá více lidí, takže každý si nastaví svůj "profil" RGB podsvícení.
    USB Hub je příjemné vylepšení této klávesnice, s Flash diskem nemá jakýkoliv problém.
    Sluchátka jsem zatím nepoužil, takže nedokážu posoudit..

• , zakoupeno v PATRO.cz

• má USB port
    • naštěstí se dá nastavit i jednobarevné neblikající stabilní podsvícení
    • rozhodně není tichá, dokonce bych řekl, že je hlasitá nadprůměrně
    • klávesy se viklají, psaní není příjemné
    • mezerník často vynechává, jenom při psaní této recenze vynechal 3x
    • manuál popisuje jen změnu barev, ostatní funkce (třeba jak vypnout/zapnout Win-lock) si musí uživatel odexperimentovat sám
    • ocenil bych větší sklon klávesnice
    • popisky ě, š, č, ř, ž, ý, á, í, é... jsou (třeba i oproti číslicím na stejných klávesách) velmi malé
    • klávesu Esc je třeba zmáčknout mnohem hlouběji a vydává děsivý chrastivý zvuk
    • v některých programech nefungují kombinace kláves, které s jinými klávesnicemi fungují (např left-shift + left-ctrl + Enter v DoubleCommanderu)
    • raději bych vyšší posazení kláves, při sahnutí na spodní část numerického bloku jsem byl zvyklý na to, že nahmátnu spodní hranu Ins nebo Del poslepu - to na této klávesnici moc nejde
    • na to provedení má klávesnice dost vysokou cenu

Hledal jsem klávesnici, která by byla tichá, podsvícená a měla české potisky. Takové mi Heureka našla jen tři. Jedna měla malý Enter (jen přes jeden řádek), druhá měla příliš "herní" vzhled (potřeboval jsem klávesnici na seriozní práci) a třetí byla tahle. Spokojený rozhodně nejsem - viz popsané nevýhody.

• , zakoupeno v NEJCENY.cz

• Tichá příjemná klávesnice za dobrou cenu.
    • Osobně používám k práci a občasné hraní her. Zatím jsem spokojený.
    • Aplikace pro klávesnici umožňuje nastavit různé druhy podsvícení a makra (ta ale nevyužívám).
    • Možnost zamknutí Windows tlačítka.
    • Možnost zamknutí celé klávesnice (malé dítě Vám potom může cvakat po klávesnici a nic se neděje :-) )
    • Držák na mobil, či tablet nebo podobné zařízení.
    • Velké tlačítko ENTER, klasické rozložení kláves.
    • USB port.
    • Samostatný audio vstup a výstup - nepoužívám, ale někomu se to může hodit.
    • Spodní okraje tlačítek mohou být ostrá. Párkrát se mi stalo, že při stisku tlačítka a následným pohybem prstu nahoru na další tlačítko jsem o okraj dalšího tlačítka zavadil - tohle bych řekl bude velmi individuální záležitost.

Typ rozhraní
drátové
Herní
Podsvícení
Lokalizace
česká
Počet multimediálních kláves

Tichá programovatelná herní klávesnice Genesis LITH400 CZ a SK layout nabízí skvělé vlastnosti:

• Velmi ploché a tiché X-SCISSORS klávesy
  • Opěrka rukou
  • Změna funkce šipky na WASD
  • Audio a USB HUB
  • Nízký profil
  • Herní software se záznamem makra

Specifikace:

Počet multimediálních

• , zakoupeno v Electro World

• Tiché tlačítka
    • Vzhled
    • RGB podsvícení (software)
    • USB Hub
    • Malá mezera pro telefon (Xiaomi Redmi Note 8)

Je zde dosti možností podsvícení, což potěší.
    Počítač používá více lidí, takže každý si nastaví svůj "profil" RGB podsvícení.
    Sluchátka jsem zatím nepoužil, takže nedokážu posoudit..

• Jinak reaguje dobře a výška klávesnice, je podle mých představ.
    • Potřebovala jsem velmi nízkou klávesnici s podsvícením. U této bych opravdu o podsvícení raději nemluvila, je tam jen na parádu. Písmenka nejsou skoro vidět, zhasnout nemůžete, protože by jste na ní neviděli. Hlavně že svítí z boku úplně na nic.
    • Snesla bych možnost vyššího naklopení.

• tiché klávesy (velmi srovnatelné s notebookem)
    • velmi dobře nastavitelné podsvícení (i jen jedna barva, žádné disco)
    • podsvícení prosvítá skrze klávesy, takže jde skutečně přečíst o jakou klávesu jde
    • fajn stojánek na mobil
    • opletený kabel
    • usb hub, výborný pro připojení myši
    • chybí menu tlačítko u pravého altu (simuluje pravé kliknutí)
    • audio výstup jemně bzučí/píská => nepoužitelné na pravidelné poslechy

Koupena použitá z CZC. Užívám dva týdny intenzivně, zatím nelze co vytknout, až na audio výstup.

• , zakoupeno v PATRO.cz

• ocenil bych větší sklon klávesnice
    • klávesu Esc je třeba zmáčknout mnohem hlouběji a vydává děsivý chrastivý zvuk
    • na to provedení má klávesnice dost vysokou cenu

• , zakoupeno v NEJCENY.cz

• Tichá příjemná klávesnice za dobrou cenu.
    • Osobně používám k práci a občasné hraní her. Zatím jsem spokojený.
    • Možnost zamknutí Windows tlačítka.
    • Držák na mobil, či tablet nebo podobné zařízení.
    • Velké tlačítko ENTER, klasické rozložení kláves.
    • USB port.
    • Samostatný audio vstup a výstup - nepoužívám, ale někomu se to může hodit.