Gigabyte Force K85 GK-FK85RE-CZ

drátové
Lokalizace
česká

• , zakoupeno v CZC.cz

Tato klávesnice splnila všechno co slibovali na videu...

• těžká - na stole drží a nehne se
    • podsvícení kláves
    • příjemný stisk a odpor
    • bezproblémově fungující ovládání multimédií
    • n-key rollover
    • klávesy jsou hlasitější, než u membránových klávesnic, ale zvuk není příliš hlasitý, tedy ani rušivý
    • možnost regulace intenzity podsvícení ve vícero stupních (vyšší intenzity mohou oslňovat)
    • absence kláves pro vyvolání kontextové nabídky

Možnou nevýhodou je absence dedikovaných kláves pro ovládání multimédií.
    Pro ovládání multimédií slouží druhá funkce F-kláves dostupná přes kominaci kláves Fn a další, tedy musíte si zvyknout na používání kombinace kláves.

Podsvíce

• , zakoupeno v Pekro

• Lineární switche
    • Relativně tichá práce
    • Podsvícení
    • CZ layout
    • Žádnou jsem nenašel

Při přechodu z asi 11 let staré membránové klávesnice pro mě nebylo znatelné zvýšení hlučnosti. Tak jak někteří píší, nemám ani problémy s psaním, vše funguje tak jak má. Rozhodně doporučuji.

Typ rozhraní

• Barva: Černá
  • Rozměry: 438x 131 x 40 mm
  • Hmotnost: 1100

• , zakoupeno v CZC.cz

Tato klávesnice splnila všechno co slibovali na videu...

• těžká, neklouže
    • pěkné regulovatelné podscení
    • dobře "padne" do ruky
    • některé méně používané klávesy přestávají reagovat, nutný prudký úhoz nebo stlačení větší silou
    • přinejmenším u mojí základní desky nekomunikuje s BIOSem (při instalaci systému na nový SSD jsem dva dny zjišťoval proč se nemůžu dostat do BIOSu)

za ty peníze docela bída.

• těžká - na stole drží a nehne se
    • podsvícení kláves
    • příjemný stisk a odpor
    • bezproblémově fungující ovládání multimédií
    • n-key rollover
    • absence kláves pro vyvolání kontextové nabídky

Možnou nevýhodou je absence dedikovaných kláves pro ovládání multimédií.

Podsvíce

• , zakoupeno v Pekro

• Lineární switche
    • Relativně tichá práce
    • Podsvícení
    • CZ layout
    • Žádnou jsem nenašel

• , zakoupeno v CZC.cz

lépe se ovládá,hlavně na hry

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

minimalistická podsvícená mechanika za dobrou cenu

• Levná

• Velice solidní zpracování
    • Kovová základna
    • Kvalitní RGB podsvícení
    • Příjemné mechanické spínače
    • Hlasitost, zvuk
    • Český layout
    • Plug and Play - doslova
    • V dané kategorii určitě cena
    • Software umožňuje pouze nastavení barev a update firmware (nemá tvorbu maker, profilů, atd. ale vesměs jsem to stejně nikdy moc nepoužíval)
    • Někomu se může zdát, že za 2000 by už mohla mít i opletený kabel, nebo USB port.

Po opravdu dlouhém vybírání, kdy jsem minulý rok dostal od přítelkyně k vánocům Genius Manticore, se kterou jsem byl nadmíru spokojen a bohužel jsem ji po roce musel vrátit z důvodu blbnoucího podsvícení, jsem vybral tuto. I tenkrát jsem si říkal, že bych zkusil nějakou mechanickou klávesnici, když o tom všude tak básní, ale nechtělo se mi dávat přes 2 .. nebo ještě lépe, třeba přes 4k za klávesnici. Manticore byla tak trošku jiná membrána a vyhovovala mi. Bohužel jsem ji musel vrátit a už se nevyrábí, tak jsem sháněl dál. Tato mě zaujala především cenovkou do 2000 kč, příznivými recenzemi, mechanickými spínači, chváleným podsvícením, kovovým plátem. Dorazila, vybalil jsem a ze začátku jsme byl trochu nesvůj. Klávesnice je o něco vyšší, než je u standardních klávesnic zvykem a ještě k tomu je bez opěrky zápěstí. Ale je to jako u každé jiné klávesnice, první omak je jiný, než potom pocity po pár týdnech používání. Sice je to moje první mechanická klávesnice, tudíž nemohu s jinými srovnávat. Mohu ale srovnávat s několika membránovými. První pocit při hraní lol byl takový, že jsem si říkal že ani nepoznám rozdíl. To se změnilo u FPS hry, kdy jsem přecejen musel víc mačkat a jen jsem si to potom potvrdil při psaní. Musím říct že při psaní je ten rzdíl cítit nejvíc i přes to, že má tato klávesnice lieární stisk bez cvaknutí uprostřed dráhy, ale i tak je pocit z tlačítek při běžném psaní skvělý. na rozložení kláves a jejich velikost jsem si kupodivu zvykl rychleji, než tomu bylo když jsem přecházel z Logitech membrány na Genius Manticore, kde byly jednotlivé klávesy poněkud rozdílně od sebe a v jiném úhlu od sebe (bylo znát hlavně u WSAD). Tady jsem si hned. Překvapila mě poměrně dost vysoká citlivost kláves. Čekal jsem, že tím že nemají onen klik, bude se muset stisknout klávesa až dolů, ale ne. Klávesa má poměrně vysokou citlivost aktivace a musím říct, že vykazuje nízký odpor. Tlačítka jsou poměrně měkká. řekl bych tak akorát a kor pro dlouhodobější vysedávání. Zatím zkoušeno jen s League of Legends, Black Desert online, Rainbow six: Siege a zatím maximální spokojenost a mohu jen doporučit. Na první pohled vypadá moc pěkně, podsvícení je kvalitní a vysoce kontrastní (například u bílé jsem musel stáhnout na polovinu, protože mi tu klávesnice potom svítila pomalu víc než monitor). Ovládací prvky přímo na klávesnici přes Fn klávesu, stejně jako takto integrované multimediální klávesy jsou podle mě skvělým kompromisem k samotnému multimediálnímu panelu a kdo je navíc zvyklý například z notebooku, bude jako doma. Jednotlivé řady kláves jsou uspořádány kónicky, což ještě přispívá k dobrému pocitu (že to máte v ruce). Klávesy mají příjemný povrch, takový hodně jemný ale ne lesklý nebo klouzavý. Jsou lehce texturované, ale hodně jemně. Celé telo je z plastu, ale switche jsou umístěny na kovové desce, takže se zde nechytá žádná špína, klávesnice je neskutečně pevná a bitelná a díky ostrůvkovému provedení z ní nejspíš půjdou lehce vyfoukat drobky. Jak jsem říkal, s jinými mechanikami zkušenosti nemám, tudíž nedokážu říct, jestli bych volil raději nějakou Cherry MX, ale určitě by nebyla v této cenové hladině. Klávesy jsou tedy pěkně citlivé, poměrně měkké a současně příjemně klapou, ale ne zas tak aby to rušil ocelý barák. Trochu může mrzet absence USB portu, nebo oplétaného kabelu, ale USB porty má snad každý na čelní nebo vrchní straně skříně a oplétaný kabel je v podstatě u klávesnice jen kosmetický doplněk. Naopak gumový kabel co je na klávesnici je pěkně měkký a poddajný. Občas jsou oplétané kabely až moc tuhé, umí se třepit, někdy dokonce lámat a nebo je dělají moc tlusté. Takže to bych řekl je jen minimální ... nedostatek? Spodní polštářky jsou z měkké pryže a v kombinaci s váhou klávesnice, drží na stole opravdu jako přibitá. A nakonec český layout, který je díky vypálení přímo do kláves vidět i ve tmě. Sofftware neobsahuje správu maker, nastavení klávesnice a ani klávesnice nemá makro klávesy. Nicméně na minulé jsem je měl a požil jednou a mapování klávesnice většinou dělám individuálně přímo ve hrách. Za danou cenu doporučuji minimálně vyzkoušet. Za mě zatím super mechanická klávesnice a tuším že asi nejlepší v dané cenové hladině do 2000Kč.

• , zakoupeno v CZC.cz

• všechno funguje jak má, velmi "bytelná" klávesnice.
    • při "dýchání" podsvícení pro mě dost dlouhá doba úplného zhasnutí. možná to jde někde regulovat, (jde regulovat intenzita , rychlost, jestli jde zkrátit prodleva , na to jsem zatím nepřišel)

konečně klávesnice která mi "sedla" . pro někoho je její hlučnost nevýhoda, mě naopak vyhovuje.

• Stabilní, dobře udělaná klávesnice
    • Asi cena.

Základní mechanická klávesnice.
    Skvělá klávesnice. Vybíral jsem z mnoha klávesnic nepoměrně dražších (neodzkoušeno - nejsem ropnej magnát, ale měl jsem možnost některé testnout)
    Nepotřebuji kámošům ukazovat světelné efekty, ani pro svoji potřebu makra. Chtěl jsem jen dobrou klávesnici.
    -Tahle váží asi 1kg a na stole drží jako přibitá.
    -Základní podsvětlení je dle mého naprosto skvělé (YT videa strašně zkreslují) diakritika , FN funkce a doplňující znaky jsou podsvíceny slabějí, ale spíše je to spíše odlišující, než nežádoucí.
    -Pro mne je mechanika - i když lineární - prostě hlučná. Za 1,4 $ jsem koupil O-Kroužky a je klid. I bez nich je to v pohodě, ale jsem zvyklý na membránovku s nízkým zdvihem.
    -S touhle klávesnicí jsem naprosto spokojen. Velikostí, pevností, stabilitou asi vším.

-Neodpustím si to - mechanická klávesnice je marketingově obnovený 30 let starý koncept.
    PS2 řeší v pohodě antighosting - na rozdíl od USB, kde to řeší software a na "levné" membrány (i když i tady jde o kvalitu), útočí Cherry MX red, blue, atd atd. - jsou to kecy. Ovšem, abych byl spravedlivý, může to být důležité pro ty, co opravdu píší, ale pro normální konzumenty vůbec.
    Nějaká odezva klávesnice je proti latenci serverů online her směšná - tady jde jen o peníze.

Ano podlehl jsem trendu a koupil nejlevnější mechaniku, která splňuje - kromě kravin - vše. Garantuje na klávesy 70 miliónů stisků a podsvícení má super i bez software. Přesto si myslím, že dobře udělaná membránovka je za menší peníz více méně stejná. Jen je stále těžší je sehnat.

Takže za mě, já tuhle trendovou mechaniku + 1,4$ ( a měsíc čekání) za dorazy doporučuji. Je to dobrá klávesnice - fakt jo, ale 1900,-??? :-)