Recenze Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000

Na klávesnici MS Natural Ergonomic Keybord 4000 píši denně už přes dva roky. Z mnoha pohledů je to nejlepší klávesnice, na které jsem kdy psal. Dříve jsem používal dnes už nevyráběnou ergonomickou klávesnici Chicony. Rozdělení klávesnice je naprosto úžasná věc, zejména pro lidi s širšími rameny. Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000

Ověřený zákazník ExaSoft.cz

krejca

Přidáno: 19. července 2017

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Při dlouhém psaní nebolí zada a ruce, je to speciál na psaní,

Ověřený zákazník Suprshop.cz

Jirka H.

Přidáno: 19. února 2017

Zakoupeno v Suprshop.cz

• skvělá ergonomie (je to v rukách poznat)
  • skvělý design
  • USB plug and play
  • zatím nic

hledal jsem produkt, který mi uleví od začínajích bolestí rukou a toto byla jasná volba, navíc ve vybraném eshopu byla skoro o 400 kč levnější než u ostatních. jediné co by snad bylo vhodné dodat/doplnit, je návod, jak nastavit všechny funkční klávesy, ě nebo 3 se mi nepovedlo rozchodit. budu muset ještě googlit, jak na to (mohlo by to být součástí balení)

Ověřený zákazník Elektro Oáza

Pepa z depa

Přidáno: 8. listopadu 2016

Zakoupeno v Elektro Oáza

• Tato klávesnice mi vyhovuje, protože při psaní všemi deseti, nemusím "tlačit lokty" k sobě.Tvar klávesnice umožňuje maximálně uvolněný pocit. Pravdou je, že jsem si na ni musel pozačátku zvyknout, ale nyní už bych "neměnil".
  • Žádné "proti" zatím nevnímám.

Klávesnice mi plně vyhovuje, je spolehlivá a tichá. Výrobek mohu všem jen vřele doporučit.

LIBUŠE BENEDIKTOVÁ

Přidáno: 29. května 2016

• TVAR
  • NENÍ BEZDRÁTOVÁ

jsem na ni zvyklá a vyhovuje mě i to, že má zvednutou přední část

Ověřený zákazník Originalky.cz

Michal Zölfl

Přidáno: 26. dubna 2016

Zakoupeno v Originalky.cz

• Ergonomie jako hlavní plus
  • Kvalita zpracování
  • Multimediální klávesy
  • Někomu se může zdát hlučná, ale jednoznačně se na to dá zvyknout.
  • Popisky kláves na kurzorových klávesách (jinde zatím ne) po cca 3 letech každodenního psaní zmizeli (což je ale docela dobré :)

Po bolestech v zápěstích před cca 15 lety jsem byl nucen zamyslet se nad ergonomií a jako vítěz tehdy vyhrála klávesnice Chicony (taky ergnomická, ale přesný název si už nepamatuji).
Jelikož jsem "zničil" asi 2 kousky a bohužel ji přestali vyrábět, sáhl jsem k alternativě, což je prakticky pouze MS Natural Ergonomic Keyboard.
Mám s ní cca 3 roky zkušenost a nyní jsem pro manželku koupil bez rozmýšlení to samé (taky už zničila jednu Chicony).
Nemusíte zrovna umět psát všemi deseti, aby se rukám ulehčilo, ale pro ty co datlují ukazováčkem to asi taky není vhodné :)
Já osobně jen oddělávám přední podstavec, přestože píšu všemi deseti, zas tak hodně si nevěřím, abych neviděl na klávesnici.
Cena odpovídá kvalitě, možná by mohla být trochu levnější, ale to bude asi MS politika :)

Ověřený zákazník LevneELEKTRO.CZ

Přidáno: 12. dubna 2016

Zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• Velmi pohodlné psaní
  • Skvělá ergonomie (doporučuji používat s dodávanou "lištou" na zvýšení přední hrany klávesnice)
  • Zoomovací páčka nelze nakonfigurovat - ani nastavit rychlost zoomu, ani změnít za scroll/hlasitost/.... (bez ruční editace konfiguracniho souboru)
  • Osekané multimediální klávesy (oproti starší verzi)

Velmi dobrá klávesnice, pokud více píšete.
Nedostatky jsou spíše veci u kterých zamrzí, že nejsou vyřešeny lépe, ale nebrání používání.

Monča

Přidáno: 30. března 2016

Zakoupeno v Digiboss

• okamžitá úleva při psaní,
  • hezký vzhled
  • ze specifického úhlu horší stisknutí mezerníku

Klávesnici jsem si vybrala pro pohodlnější psaní. S výběrem jsem spokojena a doporučuji ji. Zda dojde k smazání písmenek zatím nemohu hodnotit. Před pořízením si zkontrolujte, zda budete mít pro klávesnicí dostatek místa a to i na výšku.

Zdeněk Vodák

Přidáno: 24. března 2016

(Upraveno 24. března 2016)

• Ergonomie
  • Malá klávesa Enter
  • Mezerník
  • Umístění indikačních diod
  • Rozměry

Klávesnice je pohodlná, šikovná opěrka pro zápěstí.
V prvních dnech je potřeba si zvyknout. Pokud nejste zvyklí psát všemi deseti tak pár dní na to budete potřebovat, aby jste psali pez občasných překlepů. Ale pak je psaní celkem rychlé.
Je zde výhoda dělené klávesnice kdy má jak levá tak pravá ruka svoji polovinu klávesnice.
Mrzí mě jen malý Enter a ne moc šikovný mezerník.
Indikační diody jsou nezvykle pod mezerníkem a ne vpravo nahoře nad numerickou částí klávesnice. Místo toho jsou ale šikovné klávesy pro snadnější prací s kalkulačkou (zovnítko a závorky).
Pak mírně netradiční klávesy F1 až F12.
Za plus považuji klávesypro internet (Vpřed, Vzad) a multimediální klávesy.

Jsem s klávesnicí velmi spokojen.

Ověřený zákazník Stolní počítače CZ

Jana

Přidáno: 7. března 2016

Zakoupeno v Stolní počítače CZ

• Výborná klávesnice, ruce si při psaní odpočinou. Už nepoužívám jinou.
  • Velikost

Výborná klávesnice, ruce si při psaní odpočinou. Už nepoužívám jinou.

Ověřený zákazník LAN-SHOP.cz

Přidáno: 30. ledna 2016

Zakoupeno v LAN-SHOP.cz

plní přredstavy a požadavky

Stoupa

Přidáno: 23. ledna 2016

• Ergonomické uložení kláves
  • Občas se stane, že si přepnu přepínač F-Lock na změnu funkce funkčních kláves a pak se divím proč nereagují.
  • Klávesa Enter by mohla být větší.
  • Na umístění indikačních led diod si musíte zvyknout.

Klávesnici jsem koupil podruhé místo stejné, kterou mi manželka nedopatřením polila polévkou a sůl vyleptala vodivé cestičky na spínací fólii, takže přestala fungovat.
Klávesnice mi ihned překvapivě dobře "padla do ruky" - nepíšu všema deseti, ale přesto jsem se ihned trefoval na většinu kláves.
Měkká a velká podložka pod zápěstí je příjemná a dobře se s ní píše.
Provedení klávesnici je na dobré úrovni (díky rozebírání předchozího kusu jsem měl možnost nahlednutí i dovnitř).
Velmi dobrá je i možnost "obráceného" sklopení klávesnice, zvláště, pokud je klávesnice umístěna níže v "šuplíku" pod deskou stolu.
Pomocí programu Microsoft Mouse and Keyboard Center lze nastavovat reakce na funkční a speciální klávesy v jednotlivých programech.
Klávesnici doporučuji pro ty, co hodně píší a chtějí mít patřičný komfort. Překvapivě padne i při psaní jen dvěma prsty.

Ověřený zákazník AB COM CZECH

jloudin

Přidáno: 3. ledna 2016

Zakoupeno v AB COM CZECH

• ergonomie pro toho, kdo píše deseti prsty a kdo si na ni zvykne, je skvělá
  • pozor na tekutiny, jednou se mi podařilo do její předchůdkyně zvrhnout čaj a byla na odpis, při použití doma v pohodě, na pracovišti - ne vždy čisté - i zaolejované ruce se popis na nejpoužívanějších tlačítkách smazal.

předchůdce s trochu jiným označením používám u čtyřech PC již několik let. Jejich výměna 1. po polití tekutinou 2. po několika pádech se poškodil - přelámal kabel v průchodu do klávesnice

Ověřený zákazník Optima.cz

Viktor

Přidáno: 16. listopadu 2015

Zakoupeno v Optima.cz

• Klávesy se dají intuitivně najít
  • Rychlost psaní je rychlejší
  • Na klávesnici se nesmí člověk při práci dívat (je to matoucí - což je ale vlastně výhoda :-) ).

Asi čtvrt roku se učím psát všemi deseti a tato klávesnice byl logický další krok. Od prvního okamžiku jsem velmi spokojen (právě na klávesnici píšu :-) ). Zatímco na "standardní" klávesnici jsem pravidelně ztrácel správný prstoklad, na ergonomické klávesnici se ruce správně rozloží samy a také je snadné používat bez dívání i tlačítka, která mi dříve činila problémy a špatně se do nich "trefovalo". Kvalita a možnosti klávesnice jsou vynikající.

Ověřený zákazník ExaSoft.cz

Registrovaný uživatel

Přidáno: 4. října 2015

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• skvělá ergonomie
  • vysoká cena

Ideální pro ty, co hodně píší. Nebolí mě ruce a záda. Tuto klávesnici jsem si koupila už podruhé, první jsem svou neopatrností zničila.

Ověřený zákazník Mironet.cz

Přidáno: 18. července 2015

Zakoupeno v Mironet.cz

• ergonomie

vynikající klávesnice, asi nejlepší drátová, o které vím

Ověřený zákazník kak.cz

Václav Sobotka

Přidáno: 25. dubna 2015

Zakoupeno v kak.cz

• Velice pohodlné pro ruce
  • Rozdělení perfektně vyhovuje
  • Zabírá opravdu hodně místa
  • Mezerník jde v určitých místech mačkat ztuha

Klávesnici jsem vybral, protože prakticky celý den něco píši, ať už se jedná o práci nebo školu, a po půl roce této zátěže mě začínají bolet ruce.

Samozřejmě si člověk musí na rozděleneí klávesnice zvyknout. Používám ji asi týden a jsem naprosto spokojen. Problém mám s mezerníkem, který vzhledem k tvaru a výšce není v určitých místech tak snadné mačkat, stejně jako je pak v takovém případě stisk hlučnější.

Jsem zkušeným uživatelem a tento produkt bych doporučil všem, co alespoň částečně umí psát všemi deseti a dokáží alespoň částečně psát bez dívání na klávesnici. Pokud si totiž ke klávesnici přiděláte podstavec (velmi doporučuji), dostanete negativní zdvih a přes ruce na většinu kláves stejně neuvidíte.

Pokud nejste naučeni obsluhovat každou rukou jednu polovinu kláves, budete to mít zpočátku těžší. V takovém případě bych doporučil vyzkoušet Microsoft Sculpt Comfort.

Co se týká zpracování, je potřeba mít na mysli, že se jedná o deset let starý model. Jako takový tedy dnes není žádným zázrakem a na stole tak vypadá spíše jako ovládací pult mimozemské lodi. Některé části plastu mohou připadat nekvalitní - především stříbrná část.

Závěr: Už po týdnu cítím, že je pro ruce toto rozložení ulehčující. Psaní je příjemné a jsem s koupí spokojen. Klávesnice si však i po deseti letech drží poměrně vysokou cenu, kterou je tak srovnatelná s novým modelem, Microsoft Sculpt. Klávesnici bych rozhodně doporučil dál, ale jen v případě, že nepíšete každý den. Pokud píšete každý den, bolí Vás ruce a zvažujete takto exotický model, kterým Microsoft Natural Ergonomic 4000 bezpochyby je, zvažte raději Microsoft Sculpt. Jako novější model má prostě výhodu jak ve vzhledu, technickém zpracování, ale i odladění drobných much pro používání a je tak opravdu lepší. Bohužel je bezdrátová a nedá se vypnout. Proto na jiné než každodenní psaní bych doporučil drátovou Microsoft Natural Ergonomic 4000.

Hlasitost kláves: Hlučná
Ověřený zákazník KASA.cz

Přidáno: 30. prosince 2014

Zakoupeno v KASA.cz

• I přesto že je ergonomická, tak jsem se s ní hned napoprvé sžila

Pracuji často na počítači, takže jsem se rozhodla, že si pořídím ergonomickou klávesnici. Jsem s ní spokojená, "sedla" hned napoprvé a i cenově ji považuji za optimální.

Jiří Váňa

Přidáno: 8. prosince 2014

• Dobré rozložení
  • Některé klávesy jsou možná nadbytečné

Velmi dobrá pohodlná klávesnice

Registrovaný uživatel

Přidáno: 6. srpna 2014

• ergonomie
  • měkká podložka pod ruky
  • programovatelná tlačítka
  • netypické uspořádání kláves

Kvalitní klávesnice, netypické uspořádání - ale chce to jen zvyk.

Jan

Přidáno: 16. června 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• Opravdu ergonomické, rozdíl je citelný.
  • Podložka pro zvednutí klávesnice.
  • Použitelné řešení přídavných kláves s nastavitelnými funkcemi.
  • Člověk si tak dva tři dny zvyká na rozložení kláves, než píše opět bez koukání.

Je to překvapivé, ale moc jiných opravdu ergonomických klávesnic na trhu není. A přesto nejde o výběr z nouze - klávesnice je skvělá, ergonomické řešení je opravdu znát, zvlášť když se člověk živí tím, že celý den píše na počítači.

Přidáno: 2. května 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• velmi pohodlné psaní, určitě mám uvolněnější ruce
  • přiměřeně tichá
  • velká vzdálenost pravé a levé poloviny klávesnice je nepraktická pro hráče PC her, kde se celá klávesnice zpravidla ovládá jednou rukou
  • rozložení z úzkým enterem - nenašel jsem, že by stále byla možnost koupit variantu s klasickým evropským vysokým, i když dříve tato možnost existovala
  • mírně hlučnější mezerník

Chtěl jsem pohodlnou klávesnici na časté psaní. Zhýčkaný z klávesnice mého ntb Lenovo Thinkpad jsem měl docela strach, co si koupím a musím říct, že opravdu nelituju. Naučení se na trochu jiné ovládání není nijak extrémně bolestné. Největší problém u mě byl, že jako pravák jsem byl zvyklý o něco větší část klávesnice ovládat pravou rukou (klávesy B a T). To byl nakonec největší problém, který u mě znamenal občasný překlep.

Přidáno: 21. dubna 2014

Dle očekávání...

Levné Ptákoviny

Přidáno: 11. ledna 2014

Zakoupeno v CZC.cz

• ergonomický tvar, spousta volitelných tlačítek
  • nemá

Naprosto komfortní klávesnice moderního střihu se spoustou programovatelných kláves a polohování. Pokud se obáváte karpálních tunelů, doporučuji. Pracuji 10 - 12 hodin na počítači denně a toto mi maximálně vyhovuje.

Ověřený zákazník ASUS.AS

Š.Kvítek

Přidáno: 27. prosince 2013

Zakoupeno v ASUS.AS

Klávesnice pro všechny uživatele, jimž ruce nevyrůstají z břicha.

Přidáno: 11. března 2013

• ergonomie,kvalita
  • mezernik jde trochu ztuha

doporucuji dobra klavesnice za nizkou cenu

Přidáno: 2. prosince 2012

Zakoupeno v Alza.cz

Tento produkt nahradil původní Microsoft Ergonomic Keyboard z roku 1994, který jsem prakticky až do dnes používal bez problémů každý den.

Přidáno: 20. ledna 2012

Zakoupeno v OK Computers

• podperka pro ruce
  • ergonomicke rozlozeni klaves
  • klasicky zdvih klaves

Celkem dobra klavesnice, jen chvili trva, nez si na to clovek zvykne. Zvlaste pro programatora muze byt psani znaku jako {} malickem trochu problem, pokud mate mensi ruce, Zvysenou predni cast nepouzivam vzhledem k nizsimu sezeni. Zatim se mi nepodarilo najit klavesnici, co by mela i touchpad a byla ergonomicka, aby ruce opravdu nemusely opustit klavesnici, takze klavesnice bezva, stale vsak problem v presouvani ruky na mys a zpet.

Ověřený zákazník suntech.cz

Přidáno: 27. března 2011

Zakoupeno v suntech.cz

Super klávesnice. V tomhle je Microsoft super.

Marek Roesel

Přidáno: 14. února 2011

(Upraveno 14. února 2011)

• Výborná ergonomie
  • závorky a backspace navíc
  • driver dovoluje vypnout Caps Lock
  • Vysoké funkční klávesy
  • Písmena se časem otřou
  • Chybí USB port

Klávesnici používám v doporučeném naklonění od sebe a po první chvíli zvykání si bych už neměnil. Na psacích strojích stály klávesy v řadách nad sebou a ve směru od písaře poměrně strmě klesaly. Klasické počítačové klávesnice stoupají jen mírně, laptopové klávesnice jsou zcela ploché. MS Natural Ergonomic Keybord 4000 směrem od vás lehce klesá, ale současně se zdvihá směrem ke středu. Je to poněkud nezvyklé, ale nemohu si tento tvar vynachválit.

Naprosto skvělá je opěrka na ruce z výborné, příjemné, měkké, přiitom ne moc měkké a otěruvzdorné hmoty.

Dílenské zpracování naprosto pohodové a recenzi bych mohl bych ukončit zde tím, že jde o nejlepší klávesníci, kterou jsem kdy měl.

Pár komentářů zcela neutrálních: klávesnice má řadu multimediálních a programovatelných kláves. Přiznám se, že používám pouze kalkulačku, protože pošta i internet běží stále.

Dále má zoomovací tlačítko, které nepoužívám (zvětšuji přes kolečko na myši) a které se strašně špatně čistí. Pak má dvojici kláves dopředu a dozadu, které se docela hodí při přeskakování zněklky při sledování videa.

Má pouze jednořádkový Enter, ale nepovažuji to za nedostatek. Naopak velký Back Space je příjemný.

I tady bych mohl recenzi ukončit.

Ale jako letitý uživatel jsem přišel na pár věcí, které mi vadí a znepříjemňují život.

1) Funkční klávesy windows a Alt na levé ruce jsou o kousek vyšší než dolní hrana písmenek ZXC (qwerty rozložení) a relativně často se stane, že současně s tiskem Z stisknu i tlačítko windows, což vede k chaotickému spouštění akcí.... Příšerné! Klávesu jsem si nakonec surově pilníkem upravil. Je možné, že lidem s přesnějšími prsty to vadit nebude.

2) Brzy se setřou písmenka z kláves. Jsem překladatel, píšu několik hodin denně, takže po roce není zas až tak brzy. ale klávesnice stojí tisícovku a po roce některá písmena zmizela.

3) Už po dvou měsících se klávesy ohladí do leskla. Řekl bych, že by klávesnici slušel o tročku lepší plast nebo možnost dokoupit kompletní sadu kláves.

4) Chybí podsvícení.

5) Vůbec by neuškodil rozšiřující USB port nebo hub přímo na klávesnici, případně konektory pro sluchátka.

Klávesnice je velká, těžká, nestěhovací, pro lidi, kteří opravdu s počítačem pracují. Za cenu okolo 1000 Kč včetně daně stojí za to, jestli hodně píšete. Ale za tu cenu by mohla mít kvalitnější plasty, podsvícení nebo USB hub. A nebo by mohla mít ještě o tyhle věci vybavenou sestřičku, třeba ještě o dvě stovky dražší, ale tu bohužel nemá.

Ověřený zákazník suntech.cz

Je v pohode

Ověřený zákazník Korunka.cz

Přidáno: 29. září 2010

Zakoupeno v Korunka.cz

• jednoduchý a přehledný konfigurační SW
  • perfektní rozložení kláves
  • tichý a přesný chod kláves
  • obohacená numerická klávesnice
  • velmi pohodlná
  • jednoznačný přínos pro psaní všemi 10ti
  • nepatrně vyší cena
  • klasický vyšší chod kláves

Kdyby byla klávesnice podsvícená, neměly by lepší alternativu

Ověřený zákazník Aukro.cz

Tomáš Jelínek

Přidáno: 24. července 2010

Zakoupeno v Aukro.cz

• Ergonomie
  • Kvalitní dílenské zpracování
  • Příliš dlouhý krok kláves
  • Spodní podpěra pod zápěstí často "nerada zaklapne"
  • Pro někoho může být až "příliš" ergonomická

Potřeboval jsem kvalitní klávesnici pro pohodlné psaní, neboť mám rád kvalitu. Tato klávesnice všechno toto splňuje. Pokud si zvyknete na opravdu ergonomickou klávesnici, pak je Natural Ergonomic Keyboard 4000 to pravé.
Jen bych doporučil koupit si CZ verzi.

Ověřený zákazník Top Top

Eva

Přidáno: 21. června 2010

(Upraveno 21. června 2010)

Zakoupeno v Top Top

• dál od sebe položené klávesy mne vyhovují, rozmístění kláves dle mé potřeby

pro mne velice vyhovující klávesnice. Doporučiji těm, kterí nemají rádi klasickou rovnou klávesnici, kde jsou klávesy blízko sebe.

Ověřený zákazník IceTech s. r. o.

Kačka

Přidáno: 27. května 2010

(Upraveno 27. května 2010)

Zakoupeno v IceTech s. r. o.

• ergonomický tvar, příjemný stisk kláves
  • problémy s mezerníkem, v určitých polohách jde těžce stlačit, nutno navyknout na jinou polohu palce!

Velmi dobrý výrobek s maličkou chybkou

Ověřený zákazník Aukro.cz

Jakub Hora

Přidáno: 27. října 2009

Zakoupeno v Aukro.cz

• Velkým plusem aspoň pro mě byla ergonomie klávesnice, sice to byl nezvyk. Ale časem to bylo v pohodě. Ergonomický tvar pomáhal tomu,aby byly ruce v optimálním a uvolněném rozpoložení.
  • Tento produkt jsem se rozhodl koupit dle recenzí na tuto klávesnic a kladných zkušeností ( nechtěl jsem prostě obyčejnou klávesnici)
  • Pohodlý při používání
  • Mínusem byly větší rozměry klávesnice.

- S touto klávesnicí jsem byl zcela spokojen, bohužel nyní vlastním notebook. Jinak bych ji měl určitě doteď.

www.svethardware.cz

Přidáno: 21. ledna 2008

KeyMicrosoft Natural Ergonomicboard 4000 v1.0

U této klávesnice se od bezdrátového provozu přesuneme k ergonomii u stolních počítačů a konektoru USB. Pokud tedy už máte své zkušenosti s karpálním tunelem, nebo nechcete, abyste podobné získali, můžete zauvažovat právě o Natural Ergonomic Keyboard 4000.

Celá recenze na www.svethardware.cz

A4Tech Bloody B418