Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Klávesnice

Jak vybrat klávesnici?

Klávesnice je základním prostředkem, který spojuje vás a počítač. Existuje mnoho druhů klávesnic, ale jak zjistit, která je vhodná právě pro vás? Zeptejte se sami sebe, proč klávesnici potřebujete, jaký typ je pro vás vhodný. Jestli vám stačí obyčejná levná klávesnice základní konstrukce nebo chcete klávesnici s multimediálními klávesami. Zda by měla být s plochými klávesami, podsvícená nebo s ergonomickým designem, drátová či bezdrátová pro větší pohodlí.

 

Rychlé odkazy:
Levné klávesnice do 150,-
Multimediální klávesnice
Podsvícené klávesnice
Bezdrátové klávesnice

Odkazy na osvědčené výrobce: Logitech, Genius, Microsoft, Chicony

Z jakých druhů klávesnic je možné si vybrat?

Na trhu existují různé druhy klávesnic. Od druhů se odvíjí i cena, která se pohybuje zhruba od 150 Kč až do cca 5 000 Kč. Nejběžnějším typem je klávesnice se základní výbavou, tj. se standardními tlačítky a numerickým blokem. Pak je možné tuto základně vybavenou klávesnici doplnit o multimediální funkční klávesy, o podsvícení a nebo zploštělý tvar. Nebo si můžete zvolit jen numerickou klávesnici, která se prodává samostatně. Bezpochyby se rozlišují i klávesnice drátové a bezdrátové. Drátové klávesnice se k počítači připojují přes konektor USB nebo starší PS/2, které lze navzájem kombinovat pomocí redukcí.

 

Jaká klávesnice je vhodná právě pro mě?

Důležité je, abychom si ujasnili, zda klávesnici jen potřebujeme nebo ji máme a chceme lepší. Pokud nekladete vysoké nároky, postačí pořídit si klasickou klávesnici bez funkčních multimediálních kláves, bez podsvícení a bez ergonomického designu, ale zato levnou. Chceme-li trochu zainvestovat, můžeme zvolit z multimediálních klávesnic, které nabízí různá funkční tlačítka orientovaná na multimédia, nebo podsvícenou klávesnici či klávesnici s plochými tlačítky. Vlastníte-li notebook bez numeriky, můžete si pořídit externí numerický samostatný blok.

 

Slovníček pojmů

USB a PS/2

Klávesnice se k počítači připojuje buď přes kabel nebo bezdrátově. Pokud ji připojíte přes kabel, je vždy zakončen rozhraním a to buď USB konektorem nebo starším konektorem PS/2. Bezdrátové klávesnice se připojují také přes USB konektor, ale ten je přítomen u malého přijímače, se kterým bezdrátová klávesnice komunikuje.

 

Ergonomický design

Je to tvar klávesnice, který není standardní, ale něčím se odlišuje. Klávesnice může být např. odlišena velikostí, tvarem nebo stylem. Existují i speciální herní klávesnice, které jsou přizpůsobeny pro hráče počítačových her.

 

Numerický blok

Jedná se o oddělený blok s čísly. Numerický blok je buď součástí klávesnice nebo se dá pořídit externě. Externí numerický blok se obvykle připojí k počítači přes USB port.

Vybrat  klávesnici podle parametrů

 Rádce pro Vás připravil
czc.cz

Porovnat klávesnice