SteelSeries Apex 350 64470

Herní
Podsvícení
Lokalizace
americká

Elegantní nízko zdvihová klávesnice Apex, brilantní barevné podsvícení pro noční hraní, herní klávesnice, rychlé reakce, vlastní nastavení maker, 20 anti-ghosting tlačítek s možností stisknutí až 6 tlačítek naráz, 22 tlačítek maker, široký mezerník, hmatové hrbolky u W, klávesový modifikátor, zákaz klávesy Windows, USB.

• hladký a tichý chod
    • nízký profil
    • hromada super tlačítek
    • pěkné podsvícení (nevypadá to jak kolotoč)
    • vysoká podložka pod zápěstí
    • krátká podložka pod zápěstí. Vytiskl bych si vlastní, ale nedá se oddělat, tak smůla. Klávesnici jsem kvůli tomu vrátil
    • trošku nešťastné umístění mediálních kláves, ale to bych si po týdnu asi zvykl

Klávesnici mám doma jen na chvíli na vyzkoušení, protože už po půl hodince zkoušení jsem se rozhodl si ji nenechat. Je velice příjemná. Vadí mi ale 2 věci.

První je drobnost, na kterou bych si asi zvykl. Rozložení kláves. Jednak ty zbytečný šipky vedle šipky nahoru. Druhak multimediální klávesy vedle numpadu. Jsem zvyklej, že ta klávesa úplně v rohu v pravo je enter. Ale to je asi drobnost.

Co mi ale vadí, je krátká podložka pod zápěstí. Je super, že mám tak vysoko ruce oproti klávesám, který jsou jednak nízký a taky trošku zapuštěný. To je opravdu příjemný. Ale podložka měla být delší. Po chvilce psaní mám otlačenou hranu podložky do zápěstí. Za takový prachy se chcu cítit jako v bavelnce.

• design
    • podsvícení a barvičky
    • USB porty
    • zvuk mezerníku je takový rozviklaný (nepravidelný zvuk). Podložil jsem jej tedy kouskem houbičky.
    • lesklý povrch se snadno poškrábe malými málo viditelnými škrábanci způsobené hadříkem.

Makra nepoužívám. Klávesnice mě uhranula svým vzhledem a kvalitním podsvícení. Cena je vyšší, ale jen relativně.
    -Zvuk mezerníku mne u takto drahé klávesnice překvapil. Jsem ale na tyhle věci úchyl. Vy takový problém mít nemusíte. Možná je to jen věc mého kusu. To, ale nemám ověřeno.
    -škrábance na takto lesklém, na omak měkčím povrchu jsou předvídatelné, avšak zamrzí. Šlo by to udělat lépe. Nic ale z čeho by mi vstávali vlasy. Navíc se tomu dá předejít. Používejte hadříky na brýle, nebo jiné jemné.

Koupě nelituji, spokojený jsem. Klávesnice mě i po roce a půl těší. :)

• , zakoupeno v Mironet.cz

• + Tlačítka pro hudbu a zvuk
    • + Šipky
    • - Program pro tuto klávesnici
    • - Lehce modře zabarvené klávesy

Klávesnice sama o sobě je perfektní kus práce. Měl jsem Logitech G15 v2 před tím a fakt že toto je membránová klávesnice tak necítím žádný rozdíl od mechanické a hraje se mi na ní stále dobře. Klávesnice je celkem tichá a všechna ta tlačítka navíc jsou velmi užitečná. Zadní pacičky nahrazeny jakými si kloboučky je velmi dobrý nápad a jen tak už to neurvu. V celku je dobré i to, že si můžete prebindovat jakoukoliv klávesu na jinou. Třeba F1 na Q, F2 na W atd. (Dobré při Dotě 2, když si dáte bindy jestě nad to). Také stačí opravdu málo, aby jste zmáčkli tlačitko. Teď ale přejdeme k negativům.
    Hlavním negativem této klávesnice je její program. Když jsem kupoval tuto klávesnici doufal jsem v to, že bude umět programovat tlačítka stějne, ba i lépe než program od Logitechu. Nikdy jsem se nespletl více... Program od Steelseries nemá různá nastavení opakování maker. Musíte je mačkat, nebo to naspamovat a pak půl dne přenastavovat zpoždění. Pokud se omylem překliknete, musíte udělat celý makro znova. A nejlepší je že nemůžete nabindovat myš, která není od Steelseries k této klávesnici. Prostě nemáte šanci. Musíte si sehnat další program na to a vykoumat si to. Doporučuji Macro recorder. Občas se může stát že se vám budou makra prolínat z jednoho modu na druhý. A při bindování se vám může stát že se vám bindovací část zasekne a nebude se chtít přepnout a jediným řešením je vysunout USB klávesnice a dát to zpět. Pokud si uděláte dlouhé makro třeba že se tlačítko V bude spouštět každých 15 sekund. Tak to nejdříve zaspamujete. Přenastavíte zpoždění, a pak spustíte. A v tom momentu klávesnice se na Vás vybodne a nebude moc mačkat nic, dokud to nedodělá. Prostě WSAD, jakekoliv tlačitko nebude fungovat, celá klavesnice bude jako vypnutá, ale bude furt pokračovat to makro. Až to dodělá, tak všechna tlačítka, která jste zmáčkli se aktivuji najednou.
    Dalším negativem je její podsvícení. Ano je dobré, že máte prakticky všechny barvy. Ale když každá klávesa má tenkou namodralou vrstvičku na sobě tak to mění barvu to za prvé a za druhé když tak měníte ty barvy tak nemáte vůbec pocit že se to nějak mění k té barvě, kterou jste chtěli. Jediné barvy, které se mi tak nějak zalíbili byly růžová a modrá. Nevím proč, ale nejvíce mi k této klávesnici sedí a jsou příjemné a jasné, ačkoli jsou v každém sektoru klávesnice jiné...

Shrnuto velmi jednoduše. Klávesnice je boží, ale program k ní od Steelseries je prostě a do písmene na ho**o.

Doporučil bych tuto klávesnici jedině těm, kteří nebudou potřebovat tak složitá makra jako potřebuju já. (klávesnice + myš + opakování)

Pro teď tato klávesnice má u mě tak 78/100, pokud upraví svůj program, pak si by se to mohlo dostat až k 95/100 a to podsvícení je celkem zanedbatelné, stejně si vyberete jednu barvu/kombinaci barev a už to nebudete měnit. Bindování této klávesnice, dle mého názoru, je ten nejvěší tahák této klávesnice a měl by být upraven/vylepšen.