Zalman ZM-K300M ENG

Lokalizace
anglická
Počet multimediálních kláves

• , zakoupeno v Alza.cz

• skvělá klavesnice výborná tlačítka a ještě tlačítka s rychlím využitím Power,sleep atd pecka

perfektní klávesnice pro běžné uživatele i hráče her

• , zakoupeno v AMIRO

• klasická klávesnice pro mé účely zcela postačuje mohu jen doporučit za rozumnou cenu dobrá klávesnice k notebooku

klávesnice není podsvícená ale proto jsem ji kupoval ,za rozumnou cenu dobrá klávesnice

• vzhled

Herní
Lokalizace
anglická
Počet multimediálních kláves

Multimediální klávesnice Zalman ZM-K300M 20 multimediálních tlačítek, numerický blok, možnost výměny kláves WASD a kurzorových šipek, EN rozložení kláves, USB rozhraní.

Délka kabelu: 1,5 m

Hmotnost přesně 728 g

• (Ne)hlučnost
    • Multimedia
    • Rám

Po dlouhé době jsem kupoval novou klávesnici a hledal jsem hlavně kousek s multimediálními tlačítky, protože jsem na ně zvyklý.

Musím říct, že jsem s touhle klávesnicí, za ty prachy, neprohloupil. Multimediálních tlačítek je na ní jak se hezky říká "v pysk", všechny dělají co mají a to hned po připojení k PC. Není třeba instalovat žádný software a balast pro to, aby klávesnice dělala co má, to je za mě velké plus.

Po týdnu používání už jsou sice jednotlivé klávesy slyšet o něco více, než po rozbalení, i tak bych ale klávesnici hodnotil jako relativně tichou.

Drobné výhradu mám k designu - konkrétně k rámu klávesnice, byl jsem zvyklý mít šuplík s klávesnicí vždy jen povytažený a sedět tak blíže k samotnému stolu (monitoru) . Díky tomu, že tato klávesnice má na spodní části rám cca 5 cm a až pak začínají tlačítka, musím mít šuplík vytažený více. Je to ale jenom věc zvyku.

Další věcí je, že klávesnice má na pravé straně ovládání hlasitosti, a přepínání skladeb (media player, spotify, apod.) je až v horní části klávesnice. Nevím jak vy, ale já si rozhodně hlasitost nastavuji na repro či sluchátkách, než abych to pořád šteloval ve windows. Naopak přepínání skladeb je u mě celkem používaná věc a tlačítko na přepnutí musím po hmatu hledat (kvůli tomu, že nemám úplně vytažený šuplík :D ). Podle mě by výrobce mohl pozici těchto funkcí prohodit, ale je to jen další detail.

Poslední věcí je, že má klávesnice velký modře svítící znak "Z" ve spodní části, při práci mi to nevadí, druhá věc je ta, že znak zůstává svítit i po vypnutí PC a v noci je to jako taková malá svítilna. Těm, kdo mají PC blízko postele by to mohlo vadit. Mně to nevadí.

S klávesnicí jsem celkově spokojený.

• provedení

Dobrá klávesnice za ty peníze. Není ani hlučná ani tichá. Dobře se mi na ni píše a také se mi dobře hraji hry. Ze začátku trochu zlobilo tlačítko shift, ale po vyndaní a znova nasazení funguje správně. Mě krátký shift nebo backspace nevadí. Libí se mi také modré klávesy, které jsou v balení. Za ty peníze rozhodně doporučuji.

• Multimediální tlačítka
    • Kvalita
    • Design
    • Podsvícené logo (přelepil jsem)
    • Krátký "backspace"

Bál jsem se, že bude hlasitá, ale je až překvapivě tichá oproti psaní na notebooku. Za tu cenu pěkný kousek. Jediné co mi trochu vadí, je krátký "backspace".

perfektní klávesnice pro běžné uživatele i hráče her

• , zakoupeno v AMIRO

• vzhled
    • funkcnost
    • Neda se najit softwar na preprogramovani multimedialnich tlacitek

dobra pekna klavesnice

• , zakoupeno v MADER.cz

• Příjemné klávesy, česká lokalizace, multimediální tlačítka fungují jak mají, velmi pěkný vzhled (vypadá lépe než na obrázku)
    • Žádné jsem neshledal

V parametru kvalita/cena jedna z nejlepších možných voleb.

• tichá
    • český layout
    • multimedialní klávesy
    • černá/modrá barva šipek a wsad
    • nedá se nastavit svítivost diody dole

Je velmi tichá a po kratší době se dá na ni zvyknout, dobrá i pro hráče.